top of page

Jak możesz nam pomóc

  • White Facebook Icon

Pomóż nam pomagać

Człowiek jest wspaniałą istotą nie z powodu dóbr, które posiada,        ale jego czynów. Nie ważne jest to co się ma, ale czym się dzieli          z innymi."
                                                                                      św. Jan Paweł II

Podopieczni naszego Stowarzyszenia mają zapewnioną bezpłatną pomoc, holistyczną opiekę oraz wsparcie w chorobie świadczone przez wielodyscyplinarne zespoły specjalistów z kilkuletnim doświadczeniem w zakresie opieki paliatywnej w ramach kontraktu z NFZ.

Do codziennego funkcjonowania chorych w opiece domowej oraz poprawy jakości ich życia i ich bliskich w trudnym okresie choroby potrzebny jest jeszcze  odpowiedni sprzęt medyczny i rehabilitacyjny, na zakup, którego wielu pacjentów nie może sobie pozwolić, np. łóżka z automatyczną zmianą pozycji, materace przeciwodleżynowe czy przenośne koncentratory tlenu. Tutaj z pomocą przychodzi nasze Stowarzyszenie, które z pozyskanych środków kupuje odpowiedni sprzęt, a następnie wypożycza chorym na czas nieograniczony. Dzięki temu w ciągu kilkunastu lat działalności znacznie podnieśliśmy w naszym regionie standard opieki nad chorymi przebywającymi w domach. Potrzeby nadal są ogromne, na każdy zakupiony sprzęt oczekują już kolejni pacjenci.

Największe zapotrzebowanie jest na: łóżka z automatyczną zmianą pozycji, wózki inwalidzkie, koncentratory tlenu, podnośniki wannowe oraz środki opatrunkowe stosowane przy leczeniu odleżyn – są to dość drogie specyfiki, które nie podlegają refundacji.

W październiku 2017 r. we Włoszczowie rozpoczęło działalność hospicjum stacjonarne. Nasze Stowarzyszenie chce również wspierać tę formę opieki paliatywnej, poprzez doposażenie oddziału w odpowiedni sprzęt medyczny, jak również zakup wyposażenia poprawiającego komfort życia pacjentów, którzy ze względu na objawy chorobowe lub inne powody nie kwalifikują się do opieki domowej.

Jeśli czujesz potrzebę serca i chcesz pomóc naszym Podopiecznym, zapraszamy do wsparcia działalności Włoszczowskiego Stowarzyszenia Opieki Paliatywnej poprzez:

  • przekazanie 1% swojego podatku na rzecz  Stowarzyszenia KRS: 0000 24 25 47

  • dobrowolne wpłaty na konto naszego Stowarzyszenia, nr 19 8525 0002 0010 0120 9084 0001

  • dary rzeczowe (wyżej wymieniony sprzęt oraz środki opatrunkowe),

Możesz też zostać naszym wolontariuszem. 

Jeżeli chcesz nam pomóc w inny sposób, czekamy na Twój telefon lub e-mail.

 

Otrzymane środki finansowe przeznaczamy na zakup sprzętu medycznego.

Jesteśmy wdzięczni za każdego rodzaju wsparcie, dzięki któremu możemy pomagać  osobom chorym i  podnosić jakość świadczonej opieki!

  • White Facebook Icon
  • White Facebook Icon
bottom of page