Latarnik 2017

Lek med. Joanna Śpiechowicz,  założycielka i prezes naszego Stowarzyszenia została Latarnikiem 2017. To plebiscyt Fundacji Jesteśmy Blisko, która w ten sposób chce wyróżnić osobę szczególnie zaangażowaną w życie społeczne i potrafiącą bezinteresownie pomagać. W tym roku to szczególne wyróżnienie, dzięki Waszym głosom, przypadło naszej dr Asi. Lekarce z zawodu i powołania, specjalistce w dziedzinie anestezjologii i intensywnej terapii oraz medycyny paliatywnej. Inicjatorce powstania Hospicjum Domowego we Włoszczowie,  a w 2005 roku – Włoszczowskiego Stowarzyszenia Opieki Paliatywnej, Jako pierwsza w województwie zainicjowała domowe leczenie niewydolności oddechowej za pomocą respiratora – dzięki czemu pacjenci nie muszą być hospitalizowani. Pani Asia, kieruje nie tylko naszym Stowarzyszeniem, ale również interaktywnym zespołem  lekarzy, pielęgniarek, rehabilitanta i psychologa osób, które nie potrafią przejść obojętnie wobec cierpienia i potrzeb drugiego człowieka. Od października tego roku zaangażowała się w powstanie Oddziału Hospicjum Stacjonarnego i chce, by pacjenci na oddziale otrzymali nie tylko specjalistyczną, holistyczną opiekę, ale również mogli poczuć się jak w domu. Nagrodę pieniężna Pani Asia przeznaczyła w całości na najpilniejszą w tym momencie potrzebę hospicjum stacjonarnego -  dwa funkcjonalne i bezpieczne dla pacjentów łóżka rehabilitacyjne stoją już w Hospicjum Stacjonarnym ZOZ Włoszczowa. Łóżka mają regulowaną za pomocą pilotów wysokość leż, kąt nachylenia oparcia pleców oraz  regulację podnoszenia nóg, pozycja pacjenta może więc zostać bardzo precyzyjnie dostosowana do preferencji, wyposażone są w ruchome barierki zabezpieczające, kółka pozwalające na łatwe przemieszczanie sprzętu oraz niezależne hamulce na cztery koła.       W wyposażeniu jest też wysięgnik z trójkątem umożliwiający choremu podnoszenie.

Serdecznie dziękujemy Organizatorom Latarnika - Fundacji Jesteśmy Blisko za zakup łóżek wraz z dodatkowymi szafkami oraz za wszelką dotychczasową pomoc.

Serdecznie dziękujemy w imieniu Pani Asi, Wszystkim, którzy oddali na nią swój głos. Bardzo dziękujemy za zgłoszenie i zaangażowanie Paniom ze Stowarzyszenia Włoszczowa na Obcasach - szczególnie Pani Prezes Jolancie Tyjas.

press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom